Gezilecek Yerler

Zeus Altarı:

Küçükkuyuya 3 kilometre uzaklıkta dağ yoluyla ulaşılan 250 metre yükseklikteki. Zeus Altarından geriye bir kaya parçasından başka birşey kalmamış. Ama burada sizi muhteşem bir manzara bekliyor.

Assos:

Köyden 30 dakikada ulaşabileceğiniz, balık lokantaları ile ünlü antik bir kent.

Mıhlıçay (Tarihi Taş Köprü):

Küçükkuyudan altınoluğa giderken çay pazarı,selton tesislerinin yanından içeri giren yol beş km kadar arabayla gidilebiliyor. Romalılardan kalma köprüye gitmek için yürüyüş yolu takip ediliyor.Kademe kademe yükselirken önünüze irili ufaklı şelalelerçıkıyor ve sonunda bir göletle karşılaşıyorsunuz.

 

Güre Kaplıcaları:

Güre kaplıcaları Edremit'e 12, Akçay'a 3 kilometre uzaklıkta, anayolun yakınında.Kaplıcanın suları romatizma, siyatik, ve kireçlenmeye iyi geliyor.

Hasanboğuldu:

Edremit- Akçay yolundan 5,5 kilometre sonra Petrol Ofisinden sağa dönülen yol Zeytinlik'e gidiyor. Zeytinlik köyünün kuzey çıkışında yol ikiye ayrılıyor. Soldaki  yoldan Setüven Şelale ve irili ufaklı göletlerin olduğu Hasanboğuldu'ya gidiliyor.

Koruoba:

Behramkale den Gürpınar-Babakale yönüne devam ediliyor. 7 km sonra solda köy sapağı görünüyor. Değişik coğrafyası, midilli manzarası ve sahiline inen yolun güzelliği ile görülmeye değer bir köy. 

Bozcaada:

Ezine den ayrılan geyikli sapağı sizi bozcaada iskelesine götürür. Günübirlik gezi yapılabilir

Sarıkız Tepesi:

Zeytinlik köyünün kuzey çıkışındaki yoldan sağa sapıldığında 30 kilometre sonra ulaşılıyor. Sarıkız Tepesi, 1726 metre yüksekliğinde, mermer ve konik biçimli. Adak mumların yakıldığı  Sarıkız türbesi ise mermerden örülmüştür. 

Tahtakuşlar Köyü Etnografya Galerisi: 

Edremit'e 17, Akçay'a 5 kilometre uzaklıkta, doğal güzellikler içinde kurulmuş, 130 haneli, 600 nüfuslu Tahtakuşlar Köyü, Türkiyenin ilk özel etnografya müzesine sahip.1991 yılında açılan müzeye 1992 'de bir sanat galeriside eklenmiş. Galeride Orta Asya'dan gelen Türk boylarının ilginç kültür farklılıkları, giyim ve ev eşyaları, aletleri, halıları, her türlü sanat yapıları yıl boyunca sergileniyor.

Assos ( Behramkale )  - 25 km

 

Truva  - 50 km

 

Zeus altarı  -  7  km

 

Adatepe -  7  km

 

Güre Kaplıcaları - 10 km

 

Afrodit kaplıcaları - 10 km

 

Agonya - 15 km

 

Hasan boğuldu - 15 km

 

Sarıkız  - 15 km

 

Ayı deresi - 15 km

 

Pınarbaşı - 12 km

 

Altınoluk  -   5 km

 

Küçükkuyu -   7 km